Víkendový dům Lobendava

Víkendový dům Lobendava

← zpět na přehled všech projektů portfolia

Studie se zabývá návrhem víkendového domu v horské krajině. Dům slouží jako úkryt před stresem a pracovním vypětím dneška a je zasazen do divoké krajiny lesa. Architektonické řešení víkendového domu reaguje na morfologii okolní krajiny. Vertikální hmota rozšiřuje základní víkendové bydlení o efektní výhledy do krajiny.

Fasáda je navržena jako dřevěná, bez povrchové úpravy a předem se počítá s její proměnnou barevností – nově vznikající patinou. Pro absolutní pohodu dlouhých zimních večerů je u domu navržena sauna s kamny.

Základní dispoziční myšlenkou byl návrh jednoduchého, skromného a netradičně řešeného vnitřního prostoru. Hlavním kompozičním prvkem v přízemí je průběžná terasa ukončená konzolou nad terénem. Tato ve své kryté části tvoří zádveří vstupu. V přízemí se dále nachází dřevník, venkovní WC, a technický prostor pod schodištěm. Hlavní obytný prostor je umístěn v patře, společně s kuchyňským koutem. Prostory pro spaní, stejně tak hygienické zázemí, je umístěno v posledních dvou patrech domu.