Rodinný dům v lomu Mramorka

Rodinný dům v lomu Mramorka

← zpět na přehled všech projektů portfolia

Základní myšlenkou byl návrh objektu, který by svým vzhledem a materiálovým řešení nerušil prostor interiéru lomu. Konceptem řešení se proto stal členitý horizontální objekt s plochou střechou, dřevem obloženou provětrávanou fasádou a obehnaný terasami.

Hmota objektu je rozdělena do několika funkčně různě využitých buněk. Ty jsou stejně jako kvádry v lomu, volně rozloženy po terénu. Buňky jsou podle funkcí navrženy jako obytná část dětí, obytná část rodičů, technické zázemí, šatna a hostinský pokoj. Každá buňka tvoří samostatný funkční celek. Prostor mezi těmito buňkami je zastřešen a tvoří vnitřně otevřený, celoprosklený společný prostor obyvatelů domu s výhledy do všech světových stran. V centru této dispozice se nachází kuchyně s jídelním stolem, posezení u krbu, kout pro sledování TV a kout pro čtení knih.

Terasy domu jsou umístěny na příčné ose domu (východ-západ). Východní terasa je orientována do vnitřního prostoru soukromé zahrady domu, zatímco západní je vykonzolována do prostoru interiéru lomu s výhledem do široké krajiny.